Barion Pixel

„Amíg azt teszed, amit eddig, azt kapod, amit eddig.”

Jim Rohn

Mi az a coaching, mi a Lélekterápia és miben segít?

Mindannyian boldogságra, magabiztosságra, sikerre, harmóniára vágyunk, de mindenki életében előfordul, hogy megreked, nem tudja hogyan tovább. Ez lehet akár magánéleti, akár szakmai elakadás. Néha úgy érezzük nem tudunk egyedül megbírkózni a problémánkkal,  megrekedtünk, nem tudjuk merre van a helyes irány, mi tévők legyünk. Sokszor előfordul az is, hogy akár már évek óta tartanak ezek a beragadt állapotok, és nem tudunk kimozdulni belőle. Ilyenkor kell egy  külső támogatás, ami továbblendít ezen a nehéz időszakon, és jó esetben segítséget kérünk. Segítőkhöz fordulunk, és általában vagy egy coachot, vagy egy pszichológust keresünk meg.

De mi is az a Lélekterápia?

A Lélekterápia a coaching módszertanára (is) épülő fejlesztő folyamat, ami egy olyan segítő beszélgetés sorozat, amely segít megoldani a problémáidat, továbblendülni egy nehéz időszakon. Segít kibogozni a lelki gubancaidat, segít dilemmákban, döntéshelyzetekben, hogy végre egy olyan életet élhess, amilyenre mindig is vágytál. Segítségével elérhetsz egy kiegyensúlyozott, harmonikus, boldog életet!

És mi az a coaching?

A coaching egy fejlesztő módszer, nem gyógyítás és nem terápia. A coach egy megoldás-fókuszú segítő. Nem foglalkozik a múlt sérelmeivel, csak annyira, amennyire az a jelen helyzet megértése miatt szükséges. A jelen problémáira fókuszál, a jövőt építi a jelenre koncentrálva. A pszichológus elsősorban a mentális zavarokat kezeli. Különböző terápiás foglalkozások segítségével alapvetően a múltban történt események feldolgozása, a múlt elakadásait oldja fel, az okok feltárását tűzi ki céljául, így segíti a jelen tüneteinek a kezelését. Gyógyító tevékenységet végez, a lélek betegségeivel foglalkozik. Éppen ezért egy terápia általában évekig eltart.

A coaching pedig egy olyan beszélgetés (sorozat), melynek során a coach abban segíti a kliensét, hogy a meglévő erőforrásait és képességeit kihasználva vagy fejlesztve sikereket érjen el a magánéletben vagy a munkájában. Elakadásokkal, önismerettel, célkitűzésekkel foglalkozik, a magánéletben, a karrierváltásban, döntéshozatalban, munka és magánélet egyensúlyának kialakításában, vagy annak fenntartásában segít ügyfeleinek. A jövő sikereinek elérésére, és a probléma megoldásán van a hangsúly. A „miért” helyett a „hogyan”-ra fókuszál.  Éppen ezért a coaching folyamata rövidebb és kevesebb ülést jelent.

Az én életemben is jelen van a változás, és a fejlődés, hiszen kiemelten fontos, hogy a világomban kialakuló élethelyzetekkel, félelmekkel szembe tudjak nézni. Tisztában kell lennem saját belső térképemmel, amin megtalálhatóak ugyanazok a pontok, mint nálad: erősségek, gyengeségek, vakfoltok, kihívások, félelmek. Csodás kihívásokkal teli, élethosszig tartó utazás ez, annak érdekében, hogy biztos kezet nyújthassak neked a coaching folyamat során.

Kinek ajánlott?

Azoknak ajánlott, akiknek van valamilyen elakadásuk, problémájuk, amin egy coach segítségével szeretnének dolgozni. Mindenki igénybe veheti, kortól, nemől függetlenül, aki  olyan életet szeretne élni, amiben egy boldogabb, jobb önmaga lehet. De nézzünk néhány példát:

– önbizalomhiánnyal küszködőknek;

– karrier- vagy munkahelyváltóknak;

– identitásukat keresőknek;

– teljesítménykényszer alatt állóknak;

– elakadásban lévőknek;

– problémájukat megoldani akarókank

– változásban lévőknek;

– útkeresőknek;

– fejlődni vágyóknak;

– stresszes embereknek;

– döntés előtt állóknak;

– harmónikusabb, boldogabb, elégedettebb életre vágyóknak;

Miben segít?

  • Önismeret, önbizalom, önszeretet fejlesztése
  • Boldogság, motiváció megtalálása
  • Elfogytak a célok, az álmok
  • Valami hiányzik az életedből
  • Személyiségtípusod beazonosítása
  • Erősségek, értékek, életcél feltárása
  • Fogyás
  • Burnout, vagyis kiégés kezelése
  • Stresszkezelés
  • Párkapcsolati problémák
  • Nőiesség/férfiasság megélése
  • Családi gondok
  • Munkahelyi gondok
  • Time-management, vagyis hogyan bánj helyesen az idővel
  • Konfliktuskezelés
  • Kommunikációs nehézségek akár a magánéletben, akár a munkahelyen

Hány alkalom szükséges és milyen gyakran?

Ez teljesen egyéni. Az a tapasztalatom, hogy egy alkalom általában kevés. De gondoljunk csak bele, hogy egy sok esetben akár évek óta fennálló problémát nem lehet egy beszélgetéssel megoldani. Persze olykor ez is lehet hatásos. A Lélekterápia körülbelül 4-10 alkalomból álló beszélgetés sorozat, ez a személyiséged és a témád függvénye.

Az ülések gyakorisága a folyamat elején  általában hetente később  2 hét vagy 3 hetente is lehet.  Az egyes alkalmak időtartama 60-9o perc.

Változtassuk meg a korlátozó félelmeket, a gátló tudatalatti mintákat, a felesleges automatikus szokásokat,  és haladj előre a vágyaid felé! Ha szeretnéd könnyedén élni a számodra legboldogítóbb életet, szeretettel várlak valamelyik coaching programomon, vagy tréningemen!

Boldogságnövelő gyakorlat 3. Hozd magad lendületbe!

Boldogságnövelő gyakorlat 3. Hozd magad lendületbe!

Boldogságnövelő gyakorlat 2. Önszeretet, önelfogadás

Boldogságnövelő gyakorlat 2. Önszeretet, önelfogadás

5 perces Boldogságnövelő gyakorlat

5 perces Boldogságnövelő gyakorlat